Bestsellery, Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz

Ostatnie przygody Geralta z Rivii, czyli “Wiedźmin. Tom . Sezon burz” Andrzeja Sapkowskiego

Jestem wielką fanką twórczości Andrzeja Sapkowskiego, dlatego z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam niemal wszystko, co napisał na temat Wiedźmina. W ostatnim czasie przeczytałam książkę pt. “Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz” i jestem naprawdę zachwycona. Fantasy w takiej formie to coś, co sprawia, że moja potrzeba czytania jest w stu procentach zaspokajana. Jest to książka, którą nie tyle przeczytałam, ile pochłonęłam, w kilka wieczorów. Czytało mi się ją bardzo dobrze, nie mogłam się doczekać, co będzie dalej i jak potoczy się historia Geralta z Rivii.

 Co się stanie z Białym Wilkiem?

“Sezon burz” to nie jest kontynuacja sagi o Wiedźminie. Można powiedzieć, iż jest to niemal oddzielna część, która w niewielkim stopniu związana jest z innymi częściami cyklu o Geralcie. Akcja tej powieści dzieje się przed wydarzeniami, jakie znamy z Sagi. Jest to po prostu prequel, a ten jak wiadomo, rządzi się swoimi prawami. W takiej sytuacji podczas czytania książki towarzyszą nam mniejsze emocje. Mamy bowiem świadomość tego, iż niektórzy z bohaterów nie mają szans na to, aby na przykład zginąć, gdyż spotykamy się z nimi w dalszych częściach Sagi. Jest to pewnego rodzaju utrudnienie, ale mimo to warto i tę część przygód o Wiedźminie przeczytać. Dla prawdziwych fanów tej sagi jest to nie lada gratka.

Głównym bohaterem tomu 8 nadal jest Geralt z Rivii, który cały czas niestrudzenie przemierza grody i okoliczne lasy, podejmuje się różnych wyzwań i pokonuje potwory. Jednak po jednym z takich zleceń nasz bohater zostaje oskarżony o kradzież. Trafia do więzienia, a to dopiero początek jego kłopotów. Czy Wiedźminowi uda się opuścić areszt? Czy zostanie uniewinniony? Jakie losy czekają Białego Wilka? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły książki, dlatego zachęcam każdego fana i nie tylko, do sięgnięcia po powieść. Warto.

Czy Andrzej Sapkowski znów dał radę?

Andrzej Sapkowski i tym razem nie zawiódł. Książka napisana jest w bardzo dobrym, wciągającym stylu. Jest to cały czas ten sam styl, do którego zdążył już nas przyzwyczaić autor. Fabuła powieści jest spójna, pomimo pojawiania się wielu różnych wątków. Czytelnik nie ma szans na to, aby się zagubić. Wszystko jest zrozumiałe. Bohaterowie wykreowani są w niezwykle ciekawy sposób. Sapkowski zadbał o każdy szczegół. Wiedźmin nadal jest tym samym wyrazistym bohaterem, który cały słynie ze swojego sarkastycznego podejścia do życia i ludzi. Humor, styl i ciekawe przygody to wszystko, można znaleźć w tej powieści. Cóż, być może nie jestem obiektywna, jeśli chodzi o książki o Wiedźminie, ale każdego zachęcam do przeczytania tej powieści. Warto.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com