Bestsellery, Wyrwa

Zagadkowa śmierć czyli najnowsza książka Wojciecha Chmielarza pt. “Wyrwa”

Po książki Wojciecha Chmielarza zawsze sięgam z dużym przekonaniem i sporymi nadziejami na bardzo dobrą lekturę i ciekawie spędzony czas. Tym razem postanowiłam przeczytać jego powieść pt. “Wyrwa” (https://www.taniaksiazka.pl/wyrwa-wojciech-chmielarz-p-1370855.html) i muszę przyznać, że ponownie się nie zawiodłam. Nie dość, że uwielbiam książki z gatunku kryminałów, to dodatkowo styl Wojciecha Chmielarza jest mi niezwykle bliski. Czytałam jego poprzednie książki i odnoszę wrażenie, że ta przypadła mi do gustu najbardziej. Po prostu – mówiąc kolokwialnie – wciągnęła mnie bez reszty i te 400 stron przeczytałam niemal w dwa wieczory, a to oznacza, że fabuła naprawdę mnie wciągnęła, co zdarza się niezwykle rzadko.

 Dlaczego żona nie żyje?

Głównym bohaterem “Wyrwy” jest Maciej Tomski, któremu w wypadku samochodowym ginie żona Janina. Mężczyzna zostaje sam z dwójką dzieci, trudnym czasem żałoby i niemałymi wyrzutami sumienia. Tak, Maciej w pewnym sensie obwinia się o śmierć swojej żony. Co więcej, okazuje się, że do tego śmiertelnego wypadku doszło w całkiem innym miejscu, niż kobieta miała przebywać. To daje Tomskiego wiele do myślenia i sam postanawia rozwiązać zagadkę związaną ze śmiercią Janiny. Szczególnie że dowiaduje się, iż miała ona wiele tajemnic i sekretów, które przed nim skrywała. Okazuje się, że ludzie, którzy żyli tyle lat razem, tak naprawdę żyli obok siebie i nic na swój temat nie wiedzą. Historia typowa jak ich wiele w dzisiejszym społeczeństwie, ale jej zakończenie tragiczne. Czy zatem mężczyźnie uda się rozwiązać tę tajemnicę? Czy dowie się, jak i dlaczego zginęła jego żona? Czy pozna jej sekrety? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły książki, dlatego zachęcam do sięgnięcia po nią i wyrobienia sobie własnej opinii. Naprawdę warto.

Można żyć obok siebie i w ogóle się nie znać

Wyrwa” to książka bardzo dobrze przemyślana. Fabuła jest spójna i logiczna, co sprawia, że czyta się ją naprawdę szybko. Bohaterowie są bardzo pieczołowicie wykreowani. Są wyraziści i jest w nich wiele przeróżnych emocji. To takie postaci z krwi i kości, prawdziwe i bardzo realne. Autor ma właśnie taki styl, aby nadawać swoim bohaterom jak najbardziej realny wydźwięk. Fabuła w książce toczy się swoim tempem, ale pełna jest też przeróżnych zwrotów akcji, co sprawia, że wciąga od pierwszej strony aż do ostatniej.

Wojciech Chmielarz daje nam nie tylko opowieść kryminalną, ale także pozwala razem z głównym bohaterem przeżywać żałobę po śmierci żony. Powieść pełna jest emocji, zmusza do refleksji, a jednocześnie daje także wiele przyjemności podczas czytania. Mówiąc wprost – to dobra i warta uwagi pozycja literacka.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com